fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Władze regionalne - Województwo Świętokrzyskie

ANDRZEJ SZEJNA  - poseł na Sejm IX kadencji, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy, przewodniczący Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy Województwa Świętokrzyskiego,

W 1998 ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej (finanse i bankowość), a w 1999 na Uniwersytecie Warszawskim (prawo). Od czerwca do sierpnia 1996 był stypendystą naukowym w Wiedniu w Wirtschaftsuniversität Wien. Odbył aplikację w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, uzyskując uprawnienia radcy prawnego.

W latach 1997–1999 był dwukrotnie wybrany Przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz członkiem Prezydium Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego. Był członkiem Komisji ds. Kredytów i Pożyczek Studenckich przy MEN.

Od 1995 do 1997 zajmował stanowisko pełnomocnika rektora SGH, był w tym okresie asystentem stażystą w Katedrze Prawa Międzynarodowego SGH. W latach 1997–2000 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Fundacji SGH. W lutym 2000 został nauczycielem akademickim, a w lipcu 2001 prodziekanem Wydziału Stosunków Międzynarodowych Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie.

W latach 2002–2003 był wiceprzewodniczącym, a następnie przewodniczącym rady nadzorczej II NFI S.A. Pełnił funkcję doradcy Wiesława Ciesielskiego, wiceministra w Ministerstwie Finansów (2001–2003). Od 1 kwietnia 2003 do 1 stycznia 2004 zajmował stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, następnie do kwietnia 2004 był wiceprezesem w PAIiZ S.A. Od kwietnia do czerwca tego samego roku pełnił funkcję podsekretarza stanu ds. europejskich w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

Należy do Nowej Lewicy zasiadał w radzie krajowej tej partii, był do 2003 członkiem Krajowego Komitetu Wykonawczego Nowej Lewicy i krajowym pełnomocnikiem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Nowej Lewicy-UP w 2002. W 2000 pracował podczas kampanii prezydenckiej w sztabie wyborczym Aleksandra Kwaśniewskiego, odpowiadając za obsługę prawną.

W czerwcu 2004 został wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego. Do 2007 pełnił w PE funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Stanowienia Prawa oraz członka delegacji do spraw stosunków z Białorusią. Zasiadał w Grupie Socjalistycznej w Parlamencie Europejskim, kierował delegacją polską w tej frakcji. W październiku 2019 roku wybrany na posła na Sejm Rzeczypospolitejj Polskiej. 


EDYTA PARANDYK - Sekretarz Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy Województwa Świętokrzyskiego:

Z wykształcenia politolog, absolwentka Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Swoją przygodę polityczną rozpoczęła w 1997 roku przystępując do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Frakcji Młodych SdRP.  Członkini Sojuszu Lewicy Demokratycznej od początku jego powstania, tj. 1999 roku. Członek Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Kielcach oraz Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy  kilku kadencji . Od 2009 roku pełniła funkcję skarbnika Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy, obecnie jest członkiem Zarządu Miejskiego Nowej Lewicy w Kielcach. Od 2012 roku przewodnicząca koła nr 2 w Kielcach.  

Pracowała w Narodowym Funduszu Zdrowia a od 10 lat jest pracownikiem Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy.

W wolnych chwilach poszerza swoją wiedzę na temat historii i polityki Izraela oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, rysuje i fotografuje.

POZOSTALI CZŁONKOWIE RADY WOJEWÓDZKIEJ

 1. Batóg Andrzej
 2. Burdziński Tadeusz
 3. Chmiel Przemysław
 4. Chrobot Jarosław
 5. Cipior Anna
 6. Ciszkiewicz Marcin
 7. Czernik Marek
 8. Gajda Jan
 9. Grabowski Józef
 10. Grzela Joanna
 11. Kaczmarek Jakub
 12. Kędzierski Tomasz
 13. Kowalczyk Zbigniew
 14. Kowalski Stanisław
 15. Krzysiek Zbigniew
 16. Kumoń Michał
 17. Kwiecień Sylwester
 18. Mazur Waldemar
 19. Milcarz Henryk
 20. Młynarska Edyta
 21. Olejarski Marek
 22. Pejas Artur
 23. Petrus Wojciech
 24. Plech Robert
 25. Radosz Anna
 26. Salata Zdzisław
 27. Skórski Jacek
 28. Spaczyński Sławomir
 29. Szczygieł Roman
 30. Szular Roman
 31. Wieczorek Andrzej

ZARZĄD WOJEWÓDZKI Nowej Lewicy

 1. Andrzej Szejna - Przewodniczący RW Nowej Lewicy
 2. Parandyk Edyta - Sekretarz RW Nowej Lewicy
 3. Grabowski Józef - Wiceprzewodniczący
 4. Plech Robert - Wiceprzewodniczący
 5. Skórski Jacek - Wiceprzewodniczący
 6. Szular Roman - Wiceprzewodniczący
 7. Batóg Andrzej
 8. Chrobot Jarosław
 9. Ciszkiewicz Marcin
 10. Koncewicz - Cipior Anna
 11. Kowalczyk Zbigniew
 12. Krzysiek Zbigniew
 13. Kwiecień Sylwester
 14. Magdziarz Oleg - skarbnik
 15. Olejarski Marek
 16. Pejas Artur
 17. Radosz Anna
 18. Szczygieł Roman

WOJEWÓDZKA KOMISJA REWIZYJNA

 1. Jaskóła Adam - przewodniczący
 2. Sadza Jarosław  - wiceprzewodniczący
 3. Stradomska Alicja - wiceprzewodnicząca
 4. Wieczorek Andrzej

DANE KONTAKTOWE DO PRZEWODNICZĄCEGO WKR:

Adam Jaskóła, 533 139 004

WOJEWÓDZKI SĄD PARTYJNY

 1. Dziewirz Alfred
 2. Gąska Grzegorz
 3. Obara Alicja
 4. Wójcik Rafał
 5. Zieja Aleksy

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem