fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

A. Szena: Nie widzę żadnego uzasadnienia dla wprowadzenia dzisiaj w Polsce stanu wyjątkowego.

- Nie widzę żadnego uzasadnienia dla wprowadzenia dzisiaj w Polsce stanu wyjątkowego. Co takiego się dzieje, aby w sytuacji, która ma miejsce przy granicy z Białorusią nie wystarczyły zwykłe środki konstytucyjne? – pytał podczas konferencji prasowej w Jędrzejowie poseł Andrzej Szejna. Przewodniczący Nowej Lewicy w województwie zwrócił również uwagę na to, iż stan wyjątkowy spowoduje niemożliwość przeprowadzenia wyborów w ciągu dziewięciu miesięcy od jego ustania. - I być może jest to celowe działanie – stwierdził A. Szejna. 

Andrzej Szejna uważa, że stan wyjątkowy skierowany jest przede wszystkim przeciwko własnym obywatelom a nie przeciwko Białorusinom, rosyjskim wojskom czy uchodźcom.

Według parlamentarzysty rząd powinien dzisiaj zająć się zupełnie innymi problemami, tj. rosnącą inflacją, przygotowaniem Krajowego Planu Odbudowy, jak również powinien skupić się na prawidłowym i efektywnym wydatkowaniem środków unijnych.

Andrzej Szejna poinformował również, iż Nowa Lewica przygotowuje się do kampanii sprawozdawczo – wyborczej. Z tego też względu w partii rozpoczęły się konsultacje nad programem.

– Dzisiaj odbywam spotkanie z członkami partii w Jędrzejowie oraz w Pińczowie a w piątek w Skarżysku – Kamiennej. Do końca miesiąca takie konsultacje odbędą się w każdym z powiatów naszego województwa.  – powiedział A. Szejna.

Kongres Krajowy Nowej Lewicy zaplanowany jest na 9 października. O terminie Kongresów wojewódzkich oraz powiatowych zadecyduje na najbliższym posiedzeniu rada wojewódzka partii.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem